Case study:
Sklep z zabawkami

Efekty 30 miesięcznej współpracy z internetowym sklepem z zabawkami i akcesoriami dla dzieci w różnym wieku.

Zobacz inne przykłady
908.57%
Wzrost widoczności
strony w TOP10

315 3177 słów kluczowych
301.27%
Wzrost ruchu
z wyszukiwarki google

13 330 53 971 użytkowników miesięcznie

Klient

To jeden z czołowych sklepów internetowych z zabawkami i akcesoriami dla dzieci w różnym wieku oraz ich rodziców. Niezwykle bogaty asortyment obejmuje produkty wielu renomowanych producentów, tworzących zabawki z najwyższej jakości materiałów. Wszystkie dostępne w ofercie akcesoria, posiadają niezbędne certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich użycia przez najmłodszych.

Stan na początku współpracy

Współpracę ze sklepem z zabawkami rozpoczęliśmy w okolicach marca 2019 r. Serwis nie był zoptymalizowany pod kątem SEO, pomimo różnych epizodów z różnymi agencjami SEO. Właściciel, po kilku nieudanych współpracach, był bardzo zrażony do tego typu usług, a główne zarzuty były skierowane do treści tworzonych przez wcześniejszych specjalistów. Szczera i merytoryczna rozmowa sprawiła jednak, że postanowił dać nam szansę.

Kluczowe informacje na temat serwisu:

 • brak optymalizacji meta tagów,
 • brak odpowiedniej struktury – kategoryzacji,
 • brak optymalizacji anchor textów w nawigacji serwisu,
 • bardzo mała ilość treści na stronie,
 • unikalne opisy produktów tworzone przez właścicieli.

Podczas naszego pierwszego spotkania widoczność serwisu kształtowała się następująco:

 • TOP3 – 69 słów kluczowych,
 • TOP10 – 315 słów kluczowych,
 • TOP50 – 4014 słów kluczowych.

Porównanie aktualnych wyników z główną konkurencją klienta pozwoliło nam dostrzec dzielącą ich przepaść. Dało nam to jasny sygnał o ogromnym potencjale branży, a także pozwoliło na wyznaczenie celów, które zamierzaliśmy osiągnąć.

Na tym etapie strona budowała swoją widoczność, głównie na podstawie unikalnych opisów produktów wprowadzanych przez właścicieli. Jest to nieczęsto spotykane zjawisko w świecie SEO, aczkolwiek jak widać, nawet bez wsparcia doświadczonych specjalistów może to generować ruch na stronie i powoli budować widoczność serwisu. Takie działania sprawiły, że serwis odnotowywał około 13 500 użytkowników miesięcznie. Branża te jest dość mocno sezonowa więc ciężko tutaj jest ten wynik uśrednić.

Po 30 miesiącach współpracy

Działania prowadzone przez właścicieli serwisu dały nam solidną bazę pod nasze działania. Zazwyczaj, kiedy mamy do czynienia z serwisem już istniejącym w sieci od dłuższego czasu, zaczynamy działania od kompleksowego audytu. Ta było i w tym przypadku. Audyt wykazał braki w optymalizacji meta tagów, problemy z linkowaniem wewnętrznym w serwisie, a także brak treści w obrębie strony. Znaleziono również sporo błędów technicznych w budowie strony, które niestety nie były możliwe do wdrożenia z uwagi na oparcie serwisu na platformie SaaS.

Nie mając czasu do stracenia przystąpiliśmy do odpowiedniego poukładania serwisu, a także do analizy słów kluczowych. Odpowiedni dobór słów kluczowych jest niezwykle istotnym elementem strategii SEO. Warto jednak podkreślić, że nigdy nie zamykamy się do określonej liczby słów kluczowych, nie wpisujemy ich także w umowy. Ważne jest dla nas to, aby serwis rozwijał się całościowo. Bez wątpienia przynosi to efekty.

Dzięki optymalizacji technicznej, a także wzmożonej produkcji treści, nie tylko dogoniliśmy konkurencję, ale nawet ją przegoniliśmy. Po drodze oczywiście miały miejsce różne aktualizacje algorytmów Google, a także przeprowadzaliśmy migrację serwisu na inny system, co nie przeszkodziło nam w osiągnięciu sukcesu.

Wzrost widoczności serwisu:

 • TOP3 – 69 -> 729,
 • TOP10 – 315 -> 3410,
 • TOP50 – 4014 -> 21882.

Widoczność w TOP3

Widoczność w TOP10

 

Widoczność w TOP3 w porównaniu do wcześniej wspomnianego konkurenta

 

Widoczność w TOP10 w porównaniu do wcześniej wspomnianego konkurenta

 

Dzięki wytrwałości i współpracy udało nam się osiągnąć wcześniej zamierzone cele. W najlepiej konwertującym zakresie TOP3 przegoniliśmy największego konkurenta, a co ważne, nie zostało to dokonane za pomocą wpisów blogowych. Całość widoczności opiera się na kategoriach oraz produktach, co z całą pewnością konwertuje dużo lepiej niż treści poradnikowe, których u naszego konkurenta jest cała masa.

Wzrosty widoczności przełożyły się na wzrost ruchu organicznego

Ruch organiczny z 5 miesięcy przed działaniami SEO do analogicznego okresu w tym roku

Wzrost ruchu organicznego o 301,27% bardzo nas cieszy i dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy się poznaliśmy strata do głównego konkurenta była ogromna, teraz to on musi gonić nas. Oczywiście nie jest to koniec naszej współpracy. Czas wyznaczyć nowe, długofalowe cele, na które będzie trzeba w dalszym ciągu rzetelnie pracować. Efekt widoczny na wykresach czy danych na temat ruchu nie jest jedynie naszą zasługą. Właściciele sklepu wkładają bardzo dużo serca w rozwój swojego sklepu, a ich działania w Social Media na pewno mocno wspierają ruch organiczny.

Zainteresowany współpracą?

Odezwij się do nas

790 615 783

kontakt@woem.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt
nasza oferta

Czym się zajmujemy?

Zajmujemy się marketingiem internetowym.
Nasze działania mają prowadzić do tego, by Twoja firma wyświetlała się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarkach.
Zajmujemy się tworzeniem treści, obsługą social media, projektowaniem graficznym i reklamami Google Ads.

Opowiedz na czym Ci zależy, a my podpowiemy Ci, co można zrobić, żeby uzyskać jak najlepsze efekty.

Zobacz pełną ofertę

Projektowanie stron internetowych

Stworzymy nowoczesną i intuicyjną stronę internetową, która zapewni Twoim klientom łatwy dostęp do informacji i oferowanych produktów.

Kampanie reklamowe Google Ads

Precyzyjnie wybierzemy grupy docelowe, słowa kluczowe oraz odpowiednie stawki i zareklamujemy Twoje produkty oraz usługi.

Pozycjonowanie oraz optymalizacja stron

Nasze działania pozwolą Ci znaleźć się na wyższych pozycjach w wyszukiwarce Google. Dotrzesz do większej liczby użytkowników i rozwiniesz swój biznes.

Content Marketing i Copywriting

Stworzymy treści, które będą przyjazne dla użytkownika oraz dla algorytmów Google.Dzięki temu wzrośnie zarówno widoczność Twojej strony, jak i zaufanie klientów.

Sklepy e-commerce

Pomożemy Ci rozwinąć biznes i wkroczyć ze swoimi produktami do Internetu. Stworzymy indywidualny projekt i skonfigurujemy go tak, by był idealnie dopasowany do Twojej marki.

Obsługa Social Media

Zbudujemy relacje z Twoimi klientami i będziemy z nimi w stałym kontakcie. Sprawimy, że Twoja marka stanie się rozpoznawalna.